Międzynarodowy Dzień Turystyki w Starej Kopalni

środa, 21.9.2022 16:02 0

„Jak kopalnia węgla stała się atrakcje turystyczną” to propozycja od Starej Kopalni z okazji Światowego Dnia Turystyki, który już we wtorek.

Międzynarodowe święto turystyki zostało ustanowione w 1979 roku przez ONZ, a jego głównym celem jest podniesienie świadomości w społeczności jaki wpływ ma turystyka na wartości społeczne, ekonomiczne, gospodarcze i polityczne na świecie i dla lokalnej społeczności.

Rokrocznie z tej okazji odbywa się wiele wydarzeń poświęconych Dniu Turystyki.

Już w najbliższy wtorek 27 września Stara Kopalnia w Wałbrzychu przygotowała propozycje okolicznościowej wycieczki turystycznej po obiekcie pt. „Jak kopalnia węgla stała się atrakcją turystyczną”. Organizatorzy przewidują niestandardowe przejście z przewodnikiem. To będzie jedyne takie zwiedzanie. Na przygotowanej trasie uczestnicy poznają ciekawostki, historie i anegdoty o tym jak przekształcono zakład przemysłowy w co raz chętniej odwiedzaną trasę turystyczną. Jakich wymagało to prac? Co się zmieniło, a co pozostało takie samo? Jak różni się praca górnika od górnika-przewodnika? Co jeszcze kopalnia ma do pokazania, poza tym czego nie można zobaczyć na co dzień? Jak to jest z górnika stać się przewodnikiem, a potem mieć niemal 1,5 milionową publikę w mediach społecznościowych opowiadając o górniczym życiu i kopalni? Warto być by się przekonać.

To będzie zwiedzanie inne niż wszystkie. Przygotujcie się Państwo na dawkę górniczych emocji. Turystyczny smaczek tego sezonu.

Specjalna trasa, Specjalna godzina i specjalna cena. Stara Kopalnia z prezentem na Światowy Dzień Turystyki.

27 września. Wtorek, godzina 17:00. Bilety po 27 zł dostępne na stronie internetowej. Liczba miejsc ograniczona.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)