Międzynarodowy Dzień Tańca z „Baletnicami”

środa, 28.4.2021 10:04 412 0

Już 5 maja swoją premierę w Wydawnictwie Znak Emotikon będzie miała książka „W cieniu brata”. To trzecia część bestsellerowych „Baletnic” autorstwa Elizabeth Barféty. Serię pokochały już dziesiątki tysięcy dziewczynek na całym świecie.

 Dlaczego „Baletnice” są ulubioną serią dziewczynek?

- Pokazują dzieciom, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń.
- To wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet.
- Przypominają, że nie warto porównywać się z innymi. Bądź taka, jak chcesz! 

29 kwietnia o 17.30 w Międzynarodowym Dniu Tańca, porozmawiamy w Paryżu z Emilią Sambor - jedyną Polką, która ukończyła szkołę baletu przy Operze Paryskiej. Zapraszamy na live wraz z Agnieszką Łopatowską.

Dowiemy się m.in., jak zostać baletnicą, jak się mieszka w Paryżu oraz na ile książka przybliża tryb życia uczniów w Operze Paryskiej. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu oraz do udostępnienia informacji o nim: https://www.facebook.com/events/504150904103535

Tak mówi Emilia Sambor:

Taniec był, jest i będzie bardzo ważnym elementem w moim życiu. Na początku był on zwykłym zajęciem pozaszkolnym. Następnie zamienił się w hobby i pasję. Dzisiaj jest to mój zawód.

Trudno to wytłumaczyć, ale nie wyobrażam sobie życia bez tańca. Z drugiej strony… Nie jest to całe moje życie. Taniec to dla mnie coś w rodzaju trampoliny. Trampoliny, dzięki której zwiedziłam i zwiedzam świat, poznaję życie, ludzi, kultury.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że jest to mój język, środek komunikacji. Czasami łatwiej jest coś zatańczyć, niż ubrać to w słowa. Ten uniwersalny język daje mi poczucie wolności, pewności siebie, choć jednocześnie wymaga pokory.

Uważam, iż każda początkująca tancerka przygotowująca się do audycji lub chcąca zamienić swoją pasję w zawód powinna przeczytać historię bohaterek Baletnic. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz