Miał ponad trzy i pół promila alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów

poniedziałek, 12.2.2024 12:18 123 0

Właściwa postawa świadków pozwoliła na zatrzymanie przez dzielnicowych pierwszego komisariatu kompletnie pijanego kierującego samochodem osobowym. Okazało się, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad trzy i pół promila alkoholu. Dodatkowo Starosta Powiatu Wałbrzyskiego cofnął mu już wcześniej uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwo 43-latek odpowie przed sądem. Dzisiejszą noc mężczyzna spędzi w policyjnej celi, a jutro usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 12:30. Świadkowie zauważyli, że najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna parkuje pod jednym ze sklepów na Podzamczu i postanowili wykręcić numer alarmowy 112, by jak najszybciej wezwać patrol Policji. Najbliżej byli dzielnicowi pierwszego komisariatu i już po chwili zatrzymali kompletnie pijanego 43-latka.

Badanie na zawartość alkoholu wykonane przez policjantów wykazało, że 43-letni mieszkaniec naszego miasta miał 3,55 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał od zeszłego roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz, by wytrzeźwieć, najbliższą noc spędzi w policyjnej celi. Dopiero jutro usłyszy zarzuty.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. O jego losie zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)