komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i kierował pojazdem

poniedziałek, 11.1.2021 10:19 , komentarze: 0 , odsłony: 156
kategorie artykułu:

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego, który prowadził swój pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wałbrzyscy funkcjonariusze kolejny raz przypominają, że nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania na drodze.

8 stycznia około godziny 11:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 47-letniego mężczyznę, który kierował na ul. Andersa samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,13 promila alkoholu w organizmie wałbrzyszanina. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy kat. B. Jego pojazd po wykonanych przez mundurowych czynnościach trafił na parking strzeżony.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele