Mężczyzna odpowiedzialny za wysłanie sms-a o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z marketów w rękach policji

piątek, 15.10.2021 11:53 412 1

Nie mający stałego miejsca zamieszkania 31-letni wałbrzyszanin został w czwartek zatrzymany przez policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego i odpowie przed sądem za powiadomienie o planowanym zdetonowaniu bomby w jednym z marketów w centrum miasta. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

Po otrzymaniu w połowie sierpnia fałszywej sms-owej informacji o znajdującym się w placówce handlowej przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu ładunku wybuchowym, sprawą zajęli się policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W wyniku podjętych działań operacyjnych i procesowych wczoraj funkcjonariusze tego pionu zatrzymali ostatecznie w Rynku podejrzewanego o ten czyn 31-letniego mieszkańca tego miasta, który nie mając stałego miejsca zamieszkania, ukrywał się od dłuższego czasu przed organami ścigania. Mundurowi zabezpieczyli także telefon komórkowy. Okazało się, że podejrzany wcześniej ukradł urządzenie i ostatecznie po popełnieniu przestępstwa zastawił w jednym z lombardów na terenie miasta.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył stosowne wyjaśnienia. Wałbrzyszanin odpowie przed sądem za kradzież i poinformowanie 17 sierpnia Policji o planowanym zdetonowaniu ładunku wybuchowego w jednym z centrów handlowych w Wałbrzychu. Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję służb, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. Decyzją prokuratury 31-latek objęty został dozorem policyjnym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

max czwartek, 21.10.2021 22:51
typowy dzban