komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Maseczka zamiast mandatu - po raz kolejny

wtorek, 12.5.2020 09:40 , komentarze: 0 , odsłony: 813
kategorie artykułu:

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu kolejny już raz rozdawali maseczki ochronne mieszkańcom miasta oraz powiatu w ramach akcji „Maseczka zamiast mandatu”. Dodatkowo informowali starsze osoby o metodach działania oszustów i podpowiadali, jak nie dać się oszukać przestępcom.

Przypomnijmy - w miesiącu kwietniu br. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu  otrzymała 1 000 szt. maseczek ochronnych ufundowanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. 11 maja kolejna partia trafiła w ręce mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu. Osoby, które nie posiadały zabezpieczenia ochronnego na twarz w trakcie przemieszczania się w miejscach publicznych, były upominane i to własnie m.in. tym osobom policjanci przekazywali maseczki. Akcja trwa, a funkcjonariusze patrolujący teren miasta oraz regionu będą w nie wyposażeni i na bieżąco przekażą tym, którzy ich potrzebują, oczywiście do wyczerpania zapasów. Policjanci apelują jednocześnie o stosowanie się do obowiązujących przepisów dla wspólnego bezpieczeństwa nas wszystkich.

Dodatkowo  wałbrzyscy funkcjonariusze w bezpośrednim kontakcie  z seniorami informowali, jakimi metodami działają oszuści i jak się zachować, aby nie zostać oszukanym. Podczas rozmów mundurowi przekazywali seniorom materiały prewencyjne dotyczące wszelkiego rodzaju przestępstw na ich szkodę. W materiałach, które otrzymali seniorzy, znajdują się wskazówki, jak zachować się w przypadku telefonów od osób, które podszywają się m.in. pod najbliższych członków rodziny lub policjantów. Funkcjonariusze informowali, że w przypadku otrzymania takiego telefonu przede wszystkim należy zachować ostrożność, zawsze kierować się zasadą "ograniczonego zaufania", a w przypadku prośby o nagłą pożyczkę skontaktować się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania przekazanej informacji. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 9.7.2020 14:36
czwartek, 9.7.2020 09:32
1
środa, 8.7.2020 15:41
środa, 8.7.2020 11:28
poniedziałek, 6.7.2020 09:09
1
sobota, 4.7.2020 11:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz