Ma już trzy zakazy kierowania pojazdami i wciąż nie stosuje się do wyroków sądu

wtorek, 10.5.2022 13:08 104 0

28-letniego kierującego z trzema już sądowymi zakazami poruszania się pojazdami zatrzymali w niedzielę przed południem policjanci z Boguszowa-Gorc. W związku z tą interwencją kolejny raz funkcjonariusze przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o dalsze przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z ulic Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

28-letni boguszowianin poruszał się samochodem po raz kolejny już bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 10:00 na ul. Szkolnej w Boguszowie-Gorcach. Funkcjonariusze ustalili, że wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2021 i 2022 roku roku mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego ma już trzy obowiązujące zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz czeka go kolejny. Sąd jednak może nie być już pobłażliwy i zastosować teraz karę pozbawiania wolności.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)