Lewiatan: Przedsiębiorcy gotowi do rozmów z rządem na temat Polskiego Ładu

poniedziałek, 24.5.2021 15:31 843 0

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił rozpoczęcie konsultacji społecznych nad rozwiązaniami gospodarczymi wchodzącymi w skład Polskiego Ładu, w szczególności zaś podatkowymi.

Konfederacja Lewiatan liczy na dialog z rządem, bo wiele zmian budzi niepokój przedsiębiorców.

- Cieszymy się, że Polski Ład, a szczególnie zawarte w nim propozycje dotyczące przedsiębiorców, zostaną poddane szerokim konsultacjom społecznym. Liczymy  na otwarty dialog z rządem, bo sporo zapowiedzi może budzić niepokój, a inne bardziej przyjazne biznesowi rozwiązania wymagają doprecyzowania. Mamy nadzieję na  dialog podczas prac nad ustawami, które będą wprowadzały poszczególne rozwiązania – mówi Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan zwraca uwagę, że zmiany w składce zdrowotnej uderzają w mikroprzedsiębiorców, którzy zostali już dotkliwie pokrzywdzeni przez pandemię. Skutki tej zmiany odczują także duże firmy, które będą musiały wyrównać swoim pracownikom straty spowodowane wyższymi obciążeniami. Wiele polskich rodzinnych przedsiębiorstw prowadzonych jest w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Zmiany w zasadach oskładkowania spowodują dla tych firm drastyczny wzrost poziomu obciążeń.

Jest to kilkaset tysięcy firm produkcyjnych, handlowych, usługowych, które stanowią o sile naszej gospodarki i przedsiębiorczości. Są to firmy budowane przez lata, duże zakłady zatrudniające wielu pracowników. To przedsiębiorcy, którzy ponoszą pełne ryzyko biznesowe związane z utrzymaniem zamówień, produkcji, zatrudnienia i koniecznością ciągłego rozwoju, aby utrzymać konkurencyjność na rynku krajowym i międzynarodowym.

 Konfederacja Lewiatan

Dodaj komentarz

Komentarze (0)