komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 18 sierpnia 2019

Ilony, Bronislawa

Leszek Cichy i Marek Kamiński w jednej książce!

piątek, 9.8.2019 10:32 , komentarze: 0 , odsłony: 381
kategorie artykułu:

Takiego duetu jeszcze nie było! Leszek Cichy, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Everestu i Marek Kamiński, ekstremalny polarnik w jednej książce opowiadają o przygodach na granicy życia i śmierci, ryzyku, adrenalinie i o wyczynach, których nikt już nie powtórzy.

Trzy bieguny – wspólna książka Leszka Cichego i Marka Kamińskiego, spisana przez dziennikarkę, Julię Hamerę – ukaże się już 18 września.

To opowieść o pasji, ryzyku i męskiej przyjaźni.

Takiej wiedzy o Leszku i Marku nam brakowało. Odkrywają swoje drogi na szczyt i choć ich pasje trochę się różnią, łączą je podobne emocje.

Dziś dopiero poznaję, jak Leszek trafił na ścieżkę górską, mimo że znamy sie jak łyse konie”!

Krzysztof Wielicki

Leszek Cichy to jeden z pierwszych polskich Himalaistów. Brał udział w najważniejszych i pionierskich wyprawach, był świadkiem i uczestnikiem polskiego podboju Himalajów w złotej erze polskiego himalaizmu. Wspinał się  m.in. z Wandą Rutkiewicz, Krzysztofem Wielickim.  W 1980 jako pierwszy człowiek (wraz z Krzysztofem Wielickim) stanął zimą na najwyższym szczycie świata – Mount Evereście. 

Marek Kamiński, podróżnik, zdobywca, eksplorer. Samotnie zdobył biegu południowy. Jako pierwszy człowiek zdobył dwa bieguny w ciągu jednego roku. W książce wspomina niezwykłe wyprawy, trudną młodość i  moment, w którym podjął decyzję o zostaniu podróżnikiem. 

Jako pierwsi szli tam, gdzie nie był nikt inni. Niezwykła opowieść polskich zdobywców.  

Po siedmiu i pół godzinie wspinaczki stoimy na szczycie. Padamy sobie w ramiona i siadamy. Nie od razu łączymy się z bazą, przez moment trzymamy kolegów w napięciu. 
(fragment książki)

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 16.8.2019 09:45
środa, 14.8.2019 14:09
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork