Lakiery bezbarwne - o czym mowa w praktyce?

czwartek, 1.2.2024 11:20 214

Lakiery bezbarwne samochodowe stosowane są w celu stworzenia zewnętrznej powłoki ochronnej. głównym zadaniem które stoi przed nimi jest przede wszystkim zabezpieczenie lakierów bazowych. Możemy również liczyć na zapobieganie blaknięcia  ich kolorów, podkreślenie ich jak również podniesienia stopnia odporności na zarysowania, ścieranie i korozję kropka Nie bez znaczenia pozostaje również zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w tym między innymi promieniami UV co jeszcze warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

1. Lakiery bezbarwne samochodowe - rodzaje
2. Lakier bezbarwny samochodowy - jakie pełni funkcje?

Lakiery bezbarwne samochodowe - rodzaje

Rodzaje lakierów bezbarwnych powinny być dostosowane  do naszych indywidualnych potrzeb. Bez względu na to po który sięgniemy, jeśli jest dostępny w dobrym sklepie, możemy liczyć na ochronę zarówno części stałych samochodu jak również dużych elementów karoserii kropka pomocne są również w drobnych zaprawkach lakierniczych.

Wśród rodzajów  lakierów bezbarwnych wyróżniamy między innymi lakiery samochodowe,  które charakteryzują się niską zawartością części stałych i oznaczone są jako MS. Zawierają rozcieńczalniki w dużej ilości. Wymagają nałożenia wielu warstw, jak również kilkukrotnego polerowania z pomocą którego uzyskujemy wysoki połysk. W kategorii bezbarwny lakier mieści się również ten, który zawiera części stałe ilości około 50% (HS). Możemy liczyć na dobrej klasy produkty, które zawierają mniej rozcieńczalników organicznych niż wcześniej wspomniane MS. To sprawia, że lakiernik bedzie rzadziej odwiedzany z uwagi na dobrą ochronę lakieru przed rysami. Najlepszą jakością charakteryzuje się lakier bezbarwny który zawiera w swoim składzie 60% żywicy. Jest pozbawiony rozpuszczalników, a mimo to działa jako bardzo dobry utwardzacz. 

Lakier bezbarwny samochodowy - jakie pełni funkcje?

Zalety lakieru bezbarwnego to przede wszystkim ochrona przed niesprzyjającymi  warunkami atmosferycznymi takimi jak promieniowanie UV nie bez znaczenia pozostaje również aspekt estetyczny kropka korzystanie z lakierów bezbarwnych wiąże się z utrzymaniem samochodu w optymalnym stanie. kolor karoserii pozostaje niezmienny przez wiele lat możemy liczyć również na wysoki połysk zamów lakiery bezbarwne online w jednym z dobrych sklepów,  aby w pełni wykorzystać ich potencjał. Takie działanie to inwestycja na lata. Nie dość, że chronisz swój samochód to przy tym zyskujesz na rzadkim odwiedzaniu lakiernika. Warto również wspomnieć o tym, że dobrej klasy lakiery bezbarwne można wykorzystywać przez długi czas, co niewątpliwie jest korzyścią dla naszego portfela.

Sklep lakierniczy ABRP

Adres firmy:
Ulinów 2A, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Telefon:
+48 790 716 726

NIP: 8711777508
REGON: 387526771

Strona WWW:
https://abrp.pl/