Kurs samoobrony dla kobiet w Wałbrzychu

czwartek, 9.3.2023 17:16 229 0

Bądź bezpieczna. Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet
Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie i Miasto Wałbrzych zapraszają na bezpłatne szkolenie samoobrony dla wałbrzyszanek „Badź bezpieczna”.

Na kurs zapraszamy 18 marca 2023 roku (sobota) w godzinach 10.00-14.00 na hali w Zespół Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (ul. 1 Maja 105). Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy pod adresem mailowym promocja@um.walbrzych.pl

Program kursu:
1. Pogadanka o zachowaniu się kobiet i przestępców. Aspekty obrony koniecznej.
2. Omówienie i wykorzystanie do obrony przedmiotów min. parasolki, kluczyków itp.
3. Ćwiczenia rozgrzewające przed treningiem samoobrony.
4. Nauka łatwych chwytów obezwładniających:
a) uwolnienie się od trzymania za ręce i ubranie
b) obrona przed nożem
c) obrona przed duszeniem
d) obrona przed chwytem za włosy
e) obrona w pozycji parterowej
5. Omówienie i zastosowanie czułych punktów na ciele człowieka.

Po zajęciach odbędzie się losowanie nagrody ufundowanej przez Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie zajmuję się popularyzacją strzelectwa sportowego, upowszechniania wiedzy i umiejętności na rzecz obronności państwa, zwłaszcza umiejętności posługiwania się bronią palną, samoobroną i pierwszą pomocą medyczną. Stowarzyszenie organizuje m.in. kursy nauki strzelania z broni palnej, kursy samoobrony, kursy pierwszej pomocy medycznej.

Członkowie stowarzyszenia to m.in. funkcjonariusze policji, żołnierze Wojska Polskiego i Obrony Terytorialnej, instruktorzy strzelectwa, samoobrony i innych sportów walki oraz ratownictwa medycznego.Kurs poprowadzi Roman Musiał - Prezes Zarządu Sowiogórskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego, który jest emerytowanym funkcjonariuszem Policji, instruktorem samoobrony, taktyki i technik interwencji oraz posługiwania się pałką typu tonfa , instruktorem wyszkolenia strzeleckiego z wieloletnim stażem.

UM Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)