komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

Księga Zepsucia

piątek, 5.4.2019 14:16 , komentarze: 0 , odsłony: 552
kategorie artykułu:

Marcin Podlewski
Księga Zepsucia

Premiera 24 kwietnia 2019r.

O KSIĄŻCE:

Thea jest zimna, stara i zła. Zła niezaprzeczalnie. To dom istot bezwzględnych, okrutnych i wyrachowanych. Czy to w istocie piekło, czy odległa planeta zanurzona w innym wymiarze?
Poznajcie Księgę Zepsucia, a dostaniecie mroczną, intrygującą opowieść o świecie, który wybrał zło. Bo to Podlewski w nowej, zaskakującej odsłonie. I jak zwykle, w wyśmienitej formie.

M.L.Kossakowska

Strzeż się! Oto nadchodzi zwycięska Ciemność. 

Więzień Malkolm Rudecki czeka na wyrok. Zamordowano mu ciężarną żonę i skrzywdzono córkę, lecz bezlitosny system prawny zamierza skazać go za zabicie morderców. Jego kara będzie większa niż się spodziewa. Przekonany, że wie czym jest prawdziwe zło, trafia do świata, w którym to zło jest prawem. Świata, w którym zatriumfowały siły ciemności. 

Witaj w Dark Fantasy.

O AUTORZE:

Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich.
Debiutował sto lat temu na łamach magazynu LAMPA by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Jak sam mówi, reset przeżył w trakcie pisania Happy END — swojej debiutanckiej powieści, mieszaniny horroru, fantastyki i postapo wydanej w 2013 roku. W tym samym roku opowiadaniem Edmund po drugiej stronie lustra (nominacja do Nagrody Zajdla 2013) wygrał konkurs na XXX-lecie Nowej Fantastyki.
Jego tetralogia Głębia to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek w rodzimej fantastyce w ostatnich latach. Do space opery przymierzał się długo. Przygotowanie pełnego researchu książki zajęło mu sporo czasu: poczynając od realnie istniejących galaktycznych map, przez całą strukturę opisywanego świata, po zagadnienia astronautyki kończąc. 
Teraz zamienił działka laserowe na miecze i  wszedł w świat Dark Fantasy.
Autor mieszka z żoną, synkiem i Prozakiem: kociakiem antydepresyjnym, którego rodzina przygarnęła po stracie słynnego Nerwosola.

 

Wasze komentarze


Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork