komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 31 maja 2020

Anieli, Petroneli

Kredyt unijny dla nowych firm

czwartek, 14.5.2020 11:05
kategorie artykułu:

Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy dopiero rozpoczęli działalność, mają problem z pozyskaniem pożyczek w tym kredytów unijnych na inwestycje. Własne oszczędności często nie są wystarczające, by firma mogła się rozwijać. Ponadto, banki nie chcą udzielać wsparcia osobom o niepewnej sytuacji na rynku. Niemożliwa staje się ocena kondycji finansowej, a brak historii kredytowej powoduje odrzucanie złożonych wniosków. Wtedy z pomocą przychodzi Unia Europejska, oferując pożyczki i kredyty unijne dla nowych firm, a także poręczenia na korzystnych zasadach.

Kredyty i pożyczki zamiast dotacji

Jeszcze niedawno młodym przedsiębiorcom oferowano bardzo korzystne dotacje – zarówno na założenie biznesu, jak i jego rozwój. Dziś finansowania te zostały zastąpione przez równie opłacalne kredyty unijne z niskim oprocentowaniem i wymagające jedynie minimalnego zabezpieczenia. Mogą z nich skorzystać małe, jak i średnie przedsiębiorstwa, a po spłaceniu zobowiązań istnieje możliwość pozyskania ich ponownie.

W programie Inteligentny Rozwój znajdziesz produkty finansowe dostosowane do różnych branż i specjalności. JEREMIE 2 jest formą pomocy udzielaną na zasadzie kredytów unijnych na innowacje, zaś pożyczki wspierane przez Europejski Bank Inwestycyjny kuszą niskim oprocentowaniem. Instytucje finansowe oferują swoim klientom korzystne opcje finansowania. Mogą z nich skorzystać zarówno osoby fizyczne prowadzące działalność, jak i prawne, czyli spółki handlowe. Wysokie kwoty wsparcia zachęcają młodych przedsiębiorców do rozwoju biznesu.

Kredyt unijny w banku

Każda osoba fizyczna mająca zarejestrowaną działalność może uzyskać kredyt unijny. Musi jednak kwalifikować się do sektora MŚP, tj. małych i średnich przedsiębiorstw. Należą do niego firmy, które:

  • zatrudniają mniej niż 250 pracowników,
  • mają mniejszy obrót roczny niż 50 mln euro lub ich bilans nie przekracza 43 mln euro.

Wsparcie można otrzymać na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością. W wielu bankach do złożenia wniosku o kredyt unijny wymagane jest jedynie posiadanie bieżącego rachunku firmowego. Pomoc charakteryzuje się długim okresem finansowania, dostosowanym do sytuacji młodych przedsiębiorców. Można również skorzystać z karencji w spłacie. Jednak w  zamian za brak wykazywania zabezpieczeń konieczne staje się przygotowanie biznesplanu, w którym wskazuje się, na jaki cel zostaną przeznaczone pozyskane środki.

JEREMIE 2 - pożyczka unijna dla firm

System finansowania kredytów unijnych został dopasowany tak, aby każdy młody przedsiębiorca mógł z niego skorzystać. Najważniejszym warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest rejestracja działalności gospodarczej w Polsce wraz ze stałym miejscem zamieszkania. JEREMIE 2, czyli program realizowany w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych kierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz do start-upów. Umożliwia on wzięcie nisko oprocentowanego kredytu unijnego (również z gwarancją de minimis) na nowe rozwiązania technologiczne, zakup maszyn czy poszerzanie dotychczasowej działalności. Jednak proponowane instrumenty finansowe podlegają pewnym ograniczeniom – środkami nie można opłacać bieżących wydatków, spłacać innych zadłużeń czy też przeznaczać ich na wynagrodzenia, czy zobowiązania publiczno-prawne.

Kredyt unijny dla nowych firm nie wymaga wkładu własnego, a jego oprocentowanie jest niższe niż w przypadku produktów bankowych. Z programu JEREMIE 2 mogą skorzystać osoby z działalnością zarejestrowaną na obszarze województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Projekt jest kontynuacją inicjatywy JEREMIE i będzie trwał do końca 2020 roku lub do momentu wyczerpania puli pieniężnej.

Podsumowanie – czy pożyczka unijna to dobre rozwiązanie?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małe, czy średnie przedsiębiorstwo, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na innowacje lub rozwój, to kredyt unijny jest idealną propozycją dla Ciebie. Dzięki niemu będziesz mógł szybko sfinansować inwestycje, na które w normalnych warunkach nie miałbyś szans. Ponadto dostępny jest praktycznie w każdym banku, ma niskie oprocentowanie oraz korzystne warunki dotyczące zabezpieczeń.

 

 
czwartek, 28.5.2020 11:57
środa, 27.5.2020 10:40
środa, 27.5.2020 09:20
wtorek, 26.5.2020 10:53
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki