Kradli m.in. zabawki, słodycze oraz artykuły AGD. Teraz grozi im pięć lat więzienia

piątek, 15.10.2021 15:51 148 0

19-latkę oraz 22-latka zatrzymali w ciągu ostatnich 24 godzin funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Podejrzani odpowiedzą za kradzieże sklepowe, gdzie w trzech różnych miejscach ich ręce wpadły zabawki, słodycze oraz artykuły gospodarstwa domowego, a straty łącznie oszacowane zostały przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Młodzi wałbrzyszanie usłyszeli cztery zarzuty i odpowiedzą teraz przed sądem.

Do zatrzymania 19-latki doszło wczoraj po południu przy ul. Andersa w Wałbrzychu. Realizując zebrane informacje policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu ustalili, że tylko we wrześniu tego roku to właśnie ta wałbrzyszanka czterokrotnie dokonała kradzieży sklepowych w marketach przy ul. Palisadowej, Długiej oraz Kusocińskiego. W jej ręce wpadły różnego rodzaju słodycze, sprzęt gospodarstwa domowego – m.in. gofrownice – oraz markowe dziecięce lalki. Straty oszacowane zostały łącznie na kwotę ponad 3 tysięcy złotych.

Ponadto w toku wykonanych dalszych czynności operacyjnych i procesowych w ręce tych samych funkcjonariuszy wpadł dzisiaj przed południem 22-letni wałbrzyszanin, który był współsprawcą kradzieży.

Oboje podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże sklepowe grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)