Kradli m.in. elektronarzędzia - wpadli w ręce policji

piątek, 27.3.2020 09:31 594 0

Dwóch złodziei zatrzymali w tym tygodniu policjanci pierwszego oraz drugiego komisariatu. We wtorek rano w ręce funkcjonariuszy wpadł 34-latek, który dokonał kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, a dzień później - w środku nocy - na gorącym uczynku włamania policjanci zatrzymali 19-latka. Obaj za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Funkcjonariusze w toku wykonanych czynności odzyskali część skradzionego mienia w postaci elektronarzędzi.

24 marca około godziny 9:00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I i II w Wałbrzychu realizując informację własną zatrzymali w mieszkaniu przy ul. Orkana w Wałbrzychu 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że mężczyzna kilka dni wcześniej włamał się do garażu przy pl. Skarżyńskiego w Wałbrzychu i ukradł elektronarzędzia powodując straty w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. W toku dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie, iż w pod koniec lutego dokonał kradzieży indywidualnych tablic rejestracyjnych z jednego z pojazdów, który zaparkowany był przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu.
Dzień później, przed godziną 4 w nocy - bezpośrednio po zgłoszeniu - kolejny przestępca wpadł w ręce policjantów z „jedynki". Tym razem 19-letni złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku, po włamaniu się do piwnicy jednego z budynków przy ul. Burczykowskich w Wałbrzychu, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości około 1500 zł. Funkcjonariusze w trakcie czynności procesowych udowodnili nastolatkowi dokonanie kilka dni wcześniej podobnego przestępstwa przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Wtedy to sprawca połakomił się nawet na używane buty damskie i męskie, a straty wyniosły blisko 1000 złotych.

Podczas pracy operacyjnej policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzani w trakcie czynności procesowych przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Obaj staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)