Kradli, a teraz mogą posiedzieć nawet 5 lat

poniedziałek, 20.7.2020 12:46 456 0

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali w poprzednim tygodniu na gorącym uczynku kradzieży sklepowej dwie 17-latki. Młode mieszkanki  miasta wyniosły z placówki handlowej m.in. markowe torebki. Natomiast w ręce policjantów z Boguszowa-Gorce wpadł 35-latek, który przywłaszczył sobie mienie o wartości 7 tysięcy złotych.

W poprzednią środę (15 lipca) wałbrzyscy policjanci drugiego komisariatu otrzymali informację o kradzieży, do jakiej miało dojść w jednym z obiektów handlowych na terenie miasta. Okazało się, że dwie młode wałbrzyszanki nie zapłaciła za zakupy i próbowały opuścić jeden ze sklepów przy ul. 1 Maja.  W toku wykonanych czynności policjanci zatrzymali 17-latki i doprowadzili do jednostki policji. Towar  natomiast wrócił na półki sklepowe. Policjanci ustalili, że to nie była pierwsza kradzież obu nastolatek. Na początku lipca tego roku w tym samym sklepie wałbrzyszanki ukradły trzy markowe torebki o łącznej wartości blisko 900 złotych.

Dzień później o godzinie 6:00 policjanci z Boguszowa-Gorce w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 35-letniego mieszkańca Błażejowa. Mężczyzna przywłaszczył sobie elementy rusztowania o łącznej wartości 7 tysięcy złotych. W toku wykonanych czynności mundurowi odzyskali w gotówce równowartość utraconego mienia.

Troje podejrzanych stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz