Koszykarze Górnika zrobili swoje

wtorek, 24.10.2017 15:05 504 0

Koszykarze Górnika Wałbrzych od pierwszej minuty pojedynku z Sudetami Jelenia Góra narzucili swój styl gry. Mądre zachowanie w defensywie z dużą skutecznością w grze pod koszem rywala, pozwoliło biało-niebieskim na spokojne prowadzenie gry.

Pierwsza kwarta to popis konsekwencji w realizowaniu zadań taktycznych. Dzięki temu po rzutach wolnych Wróbla i dobrej dyspozycji Ratajczaka Górnik odskoczył rywalowi na 10 punktów. W drugiej kwarcie gra była nieco bardziej wyrównana. Gospodarze lepiej radzili sobie w obronie, ale nie potrafili tego przełożyć na lepszą skuteczność w ataku. Dobre zmiany w ekipie wałbrzyszan uspokoiły poczynania zawodników na boisku i do przerwy Górnik prowadził 36:27.

W kolejnej kwarcie, dzięki świetnej dyspozycji Kruszyńskiego i Glapińskiego, momentami dawała biało-niebieskim aż 15-sto punktową przewagę. W ostatniej odsłonie Górnik dalej dominował. Gospodarze nie mieli argumentów by przeciwstawić się drużynie spod Chełmca. Ostatecznie wałbrzyszanie pewnie ogrywają rywala, uzyskując aż 15 punktów przewagi nad przeciwnikiem.

Sudety Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych 68:83 (11:21, 16:15, 22:23, 19:24)