Koszykarze Górnika ponownie zwycięzcy

niedziela, 15.10.2017 11:44 956 0

Koszykarska drużyna Górnika Wałbrzych ponownie w roli gospodarza pokazała siłę własnego parkietu. Już w pierwszej kwarcie dobrze zorganizowana gra w defensywie przy jednoczesnym realizowaniu założeń taktycznych w grze ofensywnej dała gospodarzom kilku punktowe prowadzenie.

Dzięki dobrej dyspozycji początek meczu był dla biało-niebieskich bardzo udany. Przewaga na parkiecie rosła z kolejnymi minutami. Po pierwszej kwarcie Górnik prowadził 25:17. Nieco gorzej gospodarze wypadli w drugiej odsłonie. Mniejsza skuteczność pod koszem sprawiła, że po pierwszej części meczu Górnik prowadził ale już tylko czterema punktami.

W trzeciej kwarcie gra się trochę uspokoiła, a dzięki dobrej dyspozycji w rzutach z dystansu miejscowi ponownie odskoczyli na bezpieczną przewagę. Cztery celne rzuty za trzy punkty wyśrubowały wynik do stanu 64:53. Przy zdecydowanej przewadze gospodarze uspokoili grę i systematycznie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie Górnik kończy mecz z przewagą 16 punktów.

Górnik Wałbrzych - AZS Częstochowa 86:70 (25:17, 13:17, 26:19, 22:17)