komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 25 lutego 2021

Wiktora, Cezarego


Komunikat Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu

czwartek, 11.2.2021 00:00 , komentarze: 0 , odsłony: 100
kategorie artykułu:

Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu realizuje działania związane z utrzymaniem przejezdności dróg w mieście. Priorytet mają ulice, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, dojazdy do szpitali, punktu szczepień w Starej Kopalni, szkół i przedszkoli.
Na polecenie Prezydenta Miasta zmobilizowano wszystkie dostępne siły i środki pozostające w dyspozycji Miasta i podległych mu jednostek. Nasilenie opadów jest tak duże, że niemożliwe jest usunięcie całości śniegu natychmiast. Natężenie ruchu samochodów ciężarowych na górskich podjazdach powoduje korki. W Centrum Monitoringu, Sterowania i Zarządzania Ruchem (ITS) w sposób ciągły od niedzieli działa sztab kryzysowy monitorujący bieżącą sytuację na drogach oraz sytuację pogodową. Decyzją Prezydenta na potrzeby „Akcji Zima” do walki ze śniegiem przesunięty został cały sprzęt mechaniczny pozostający w dyspozycji miasta, jednostek miejskich oraz spółek. Do dyspozycji sztabu kryzysowego oddane zostały ciągniki, pługi, koparki oraz sprzęt ciężki, który rozstawiany będzie w newralgicznych punktach miasta.

Wszyscy pracownicy administracyjni otrzymali polecenie Prezydenta do bezpośredniego udziału w odśnieżaniu dostępu do biur i urzędów. Trudna sytuacja może utrzymywać się jeszcze kilka dni. Prosimy o zachowanie ostrożności, ograniczenie podróży do tych niezbędnych, szczególnie w okolicach budowy obwodnicy. Prosimy o cierpliwość. Pracujemy nieprzerwanie nad prawidłowym utrzymaniem wszystkich dróg w mieście.

źródło: ZDKiUM w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 23.2.2021 12:48
poniedziałek, 22.2.2021 14:06
czwartek, 18.2.2021 10:20
czwartek, 18.2.2021 10:14
wtorek, 16.2.2021 15:26
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele