Kompletnie pijany wszedł na pomnik a potem łańcuchem uszkodził zaparkowane auto

środa, 18.11.2020 12:03 330 0

40-letni wałbrzyszanin trafił w ręce policjantów zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy po tym, jak dokonał uszkodzenia zaparkowanego na Sobięcinie samochodu. Mężczyzna w momencie interwencji znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego dokonał zniszczenia mienia. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany kilka godzin wcześniej znieważył Pomnik Niepodległości usytuowany przy pl. Kościelnym w Wałbrzychu.

Wałbrzyscy policjanci prewencji w minioną niedzielę późnym wieczorem otrzymali informację o zniszczenia zaparkowanego przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu pojazdu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi, po tym jak sprawcę ujął pokrzywdzony, na gorącym uczynku zatrzymali podejrzanego. 40-latek był kompletnie pijany. Miał ponad 1,20 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że chwilę wcześniej przy użyciu metalowego łańcucha umyślnie uszkodził lusterko, a także przednią oraz boczną szybę busa, powodując straty w kwocie około 4 tysięcy złotych.
Na tym jednak działania policjantów się nie zakończyły. Ustalili oni, że kilka godzin wcześniej 40-latek rażąco lekceważąc porządek prawny, znieważył Pomnik Niepodległości znajdujący się w centrum miasta, wchodząc na jego szczyt. Wtedy to interwencję obsługiwali strażnicy miejscy wraz ze strażakami, którzy przekazali policjantom pełną dokumentację z tego zdarzenia.

Teraz 40-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia oraz znieważenie pomnika grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz