Kompletnie pijany wjechał w auto i zbiegł z miejsca zdarzenia

piątek, 24.9.2021 11:42 579 2

We wtorek wieczorem w dzielnicy Stary Zdrój 39-letni wałbrzyszanin w wyniku nieprawidłowego manewru omijania uszkodził kierowanym przez siebie samochodem osobowym inny oczekujący na możliwość przejazdu przez przejazd kolejowy pojazd, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Podejrzany został zatrzymany chwilę później kilka kilometrów dalej na Białym Kamieniu. Był kompletnie pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 21 września po godzinie 21:00. Sprawca najpierw doprowadził do zdarzenia drogowego na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu, a kiedy rogatki przejazdu kolejowego się podniosły, odjechał. W wyniku realizacji zebranych w sprawie informacji funkcjonariusze pierwszego komisariatu udali się na ul. Przyjaciół Żołnierza, gdzie zastali sprawcę kolizji oraz prowadzony wcześniej przez niego uszkodzony samochód osobowy. Funkcjonariusze ruchu drogowego natomiast wykonywali czynności na miejscu zdarzenia w dzielnicy Stary Zdrój.

Ostatecznie okazało się, że podejrzany miał blisko 2,10 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 39-latkowi elektronicznie prawo jazdy kat. A, B i C. Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości oraz doprowadzenie do kolizji drogowej czeka go sprawa sądowa. Mężczyzna za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

niedziela, 26.09.2021 20:51
Skąd biedaki w Wałbrzychu Mają takie BMW ? Pewnie węgiel...
SK sobota, 25.09.2021 07:43
do ciupy moczymordę i pozbawić prawa jazdy dożywotnio !