Kompletnie pijany podpalił kartony ze styropianem na terenie Zamku Książ

środa, 19.1.2022 10:21 356 0

Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu dzięki realizacji zebranych w sprawie informacji zatrzymali w piątek wieczorem 31-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który w środowy wieczór w stanie nietrzeźwości popalił znajdujące się we wnęce tunelu usytuowanego na terenie Zamku Książ kartony z zawartością styropianu, uszkadzając przy tym elementy elewacji oraz instalacji przeciwpożarowej. Mężczyźnie w związku z popełnionym przestępstwem grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci zgłoszenie otrzymali 12 stycznia około godziny 18:30. Niezwłocznie udali się na ul. Piastów Śląskich w Wałbrzychu. Według wstępnych ustaleń wynikało, że jeden z dwóch mężczyzn dokonał celowego podpalenia kartonów, po czym obaj uciekli z miejsca zdarzenia. Realizując kolejne zebrane informacje, przy współpracy z funkcjonariuszami ze Świebodzic, wytypowany został sprawca tego zdarzenia.

Funkcjonariusze operacyjni pierwszego komisariatu w piątkowy wieczór udali się na teren tego miasta, gdzie w jednym z budynków zatrzymali podejrzanego. 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył, że był kompletnie pijany. Nie potrafił przy tym wyjaśnić, dlaczego dokonał popalenia. Za zniszczenie mienia może teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)