Kompletnie pijani jeździli ulicami Wałbrzycha. Obaj nie mieli prawa jazdy, ale za to prawie 3 promile alkoholu

wtorek, 29.11.2022 17:43 298 0

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów kompletnie pijani. Obaj mężczyźni mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a także nigdy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Po raz kolejny przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę. Piłem alkohol, nie posiadam uprawnień - nie jadę!

W poniedziałek po godzinie 15.30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 26-latka, który kierował na ul. 11 Listopada w naszym mieście samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u wałbrzyszanina 2,64 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Natomiast tuż przed północą funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Niepodległości w Wałbrzychu 27-latka. Wałbrzyszanin jechał również samochodem osobowym mając w organizmie jeszcze więcej alkoholu, bo 2,84 promila. Dodatkowo mężczyzna również nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia obu nietrzeźwych kierujących czeka dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa, a nawet dwa lata za kratami więzienia.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)