Kompletnie pijana doprowadziła do zderzenia czterech samochodów

czwartek, 9.11.2023 13:33 559 0

W wyniku upojenia alkoholowego 48-letnia kobieta doprowadziła do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu kolizji ustalili, że mieszkanka powiatu wałbrzyskiego na łuku drogi straciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, zderzyła się bocznie z dwoma innymi samochodami jadącymi z przeciwnego kierunku, a następnie czołowo z kolejnym pojazdem.  Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem czterech samochodów doszło 8 listopada około godziny 16:00 w Starych Bogaczowicach. 48-letnia mieszkanka tej miejscowości jechała samochodem osobowym ul. Główną w kierunku Chwaliszowa. Znajdując się na łuku drogi w lewo straciła panowanie nad kierownicą i zderzyła się bocznie z dwoma pojazdami prowadzonymi kolejno przez 20 oraz 47-latka, a następnie uderzyła czołowo w następny jadący z przeciwnego kierunku samochód kierowany przez 19-latka. Uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Policjanci na miejscu przebadali kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Trójka poszkodowanych była trzeźwa. Okazało się, że 48-latka znajdowała się w stanie nietrzeźwości i ledwo stała na nogach. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki powiatu wałbrzyskiego. Kobieta utraciła więc prawo jazdy. Policjanci zatrzymali również elektronicznie dowody rejestracyjne samochodów za uszkodzenia.

Kobiecie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Przez kilkadziesiąt minut na drodze występowały utrudnienia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)