komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży kabli kolejowych

poniedziałek, 7.9.2020 13:01 , komentarze: 0 , odsłony: 198
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w poprzedni czwartek na gorącym uczynku kradzieży kabli kolejowych 33-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze zabezpieczyli również narzędzia, którymi podejrzany posłużył się do popełnienia przestępstwa, a w toku wykonanych dalszych czynności udowodnili mieszkańcowi Wałbrzycha dokonanie pięciu innych tego typu czynów w ostatnim czasie.

3 sierpnia policjanci kryminalni otrzymali informację o kradzieży w rejonie ul. 1 Maja w Wałbrzychu 30 metrów kabla kolejowego. Mężczyzna skradzione mienie miał ukryć w prowadzonym przez siebie wózku transportowym. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się nie miejsce zgłoszenia interwencji i wspólnie z policjantami ruchu drogowego zatrzymali podejrzanego 33-latka. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, skąd skradziony został kabel kolejowy, zabezpieczyli utracone mienie o wartości 1500 zł oraz narzędzia służące do popełnienia przestępstwa.

Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwa dokonane przez mężczyznę w ostatnich dwóch miesiącach. Prowadzący dalsze postępowanie policjanci drugiego komisariatu postawili 33-latkowi kolejnych pięć zarzutów kradzieży kabli kolejowych oraz telekomunikacyjnych, gdzie łączna wartość start to blisko 18 tysięcy złotych na szkodę dwóch ogólnokrajowych przedsiębiorstw. Za popełnione czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

środa, 25.11.2020 09:18
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki