komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury

Dożynki w gminie Czarny Bór

wtorek, 1.9.2020 10:36 , komentarze: 0 , odsłony: 424
kategorie artykułu:

Dożynki w Gminie Czarny Bór rozpoczęła uroczysta Msza Św. w intencji rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy odprawiona w kościele parafialnym w Witkowie. Liturgii towarzyszyła oprawa w wykonaniu Kapeli Góralskiej Janicki.
Następnie uczestnicy uroczystości udali się w wielobarwnym korowodzie na boisko sportowe przy szkole podstawowej. Obchody na płycie boiska zostały zainaugurowane odśpiewaniem hymnu narodowego. Starostowie Dożynek  - Agnieszka i Robert Rozkocha z Witkowa, wręczyli gospodarzowi gminy bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów. 
Uczynię wszystko, aby chleba na stołach mieszkańców Gminy Czarny Bór nie zabrakło – zadeklarował Adam Górecki. Następnie powitał przybyłych gości, w tym m.in. Grzegorza Macko – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Sylwestrę Wawrzyniak – Przewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Stanisława Skrzyniarza – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego oraz Andrzeja Lipińskiego – Burmistrza Mieroszowa. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na rywalizację na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Wieńce zostały ośpiewane przez grupy wieńcowe i ocenione przez komisję konkursową w składzie: Marzena Łatka – Przewodnicząca Rady Gminy Czarny Bór oraz Radnych Gminy:  Barbarę Osiadły, Dorotę Kaziuk, Monikę Romanik i Andrzeja Stąpora.

Różnice punktowe były bardzo niewielkie. Decyzją komisji konkursowej zwyciężył wieniec Sołectwa Jaczków, na II miejscu uplasował się Czarny Bór, a III miejsce przypadło Sołectwu Borówno. Wyróżnienia trafiły do Grząd i Grząd Górnych oraz  Witkowa. Za zajęcie I, II i III miejsca przyznano kolejno bony o wartości 1000 zł, 800 zł i 600 zł. Natomiast wyróżnione wieńce mają do wykorzystania po 300 zł.
Na zakończenie do wspólnego śpiewania ludowych pieśni zaprosiła Kapela Góralska Janicki.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dożynek. Cieszę się, że mimo tak wyjątkowej sytuacji spowodowanej epidemią Covid-19, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, tradycji stało się zadość – mówił gospodarz gminy.

źródło: UG Czarny Bór

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 09:45
wtorek, 24.11.2020 08:58
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki