komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

LOT AW z absolutorium i nowymi członkami

wtorek, 30.6.2020 10:59 , komentarze: 0 , odsłony: 185
kategorie artykułu:

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej podsumowała ubiegły rok działalności, a jej zarząd uzyskał absolutorium. Budżet organizacji na 2020 rok to prawie pół miliona złotych. Do stowarzyszenia dołączyło także w tym roku czterech nowych członków i tym samym liczy już 29 podmiotów.

LOT AW podsumowała rok 2019. Wśród najważniejszych działań podjętych przez stowarzyszenie znalazły się m.in: udział w targach krajowych i zagranicznych, a także współpraca z Urzędem Marszałkowskim, Dolnośląską Organizacją Turystyczną i Polską Organizacją Turystyczną. W minionym roku w wyniku konkursu wyłoniono także hasło reklamujące region: „Aglomeracja Wałbrzyska – zabytki, góry, blisko natury”. Działania promocyjne LOT AW były także kontynuowane w pierwszej połowie obecnego roku.

- Rola Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej w okresie pandemii była znacząca. Nowe uwarunkowania spowodowały przeformułowanie lokalnej oferty turystycznej. Istotna jest również rola LOT-u we współpracy z Polska Organizacja Turystyczną i udział w kampanii Odpoczywaj w Polsce. Ostatnio powstały nowe materiały reklamowe atrakcji LOT - nasze atrakcje bezpiecznie i smacznie – podsumowuje Anna Żabska, prezes LOT AW.

Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej przyjął podczas czerwcowego posiedzenia walnego sprawozdanie merytoryczne za 2019 roku. Członkowie stowarzyszenia udzielili też absolutorium dla władz organizacji. Na stanowisku prezesa zarządu pozostanie Anna Żabska, która od 2018 roku jest także prezesem Zamku Książ w Wałbrzychu. Absolutorium uzyskali także pozostali członkowie zarządu czyli Leszek Orpel, Adam Hausman, Roman Głód, Sylwia Osojca, Mirosław Potapowicz i Grzegorz Kruszyński.

W poczet członków Lokalnej Organizacji Turystycznej przyjęty został kolejny, 29 już obiekt turystyczny. Jest nim ceniony i lubiany pensjonat „Kwiat Polskie” z Jedliny-Zdroju. W tym roku w skład członków stowarzyszenia przyjęto także trzy inne lokalizacje, których nie trzeba przedstawiać turystom odwiedzającym nasz region. W skład LOT AW weszli: spółka Landl,  właściciel Zespołu Pałacowo – Hotelowego Jedlinka z siedzibą przy ul. Zamkowej 2 w Jedlinie – Zdroju. Firma ta remontuje i udostępnia do zwiedzania zabytkowy, klasycystyczne pałac Seher-Tossów i Kristerów       w Jedlince, na którego terenie działają popularne restauracja i lokalny browar. Kolejne urokliwe miejsce, które weszło w poczet członków LOT-AW to słynące z doskonałej, włoskiej kuchni bistro „Zwolna” z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 16, także w Jedlinie- Zdroju. Czwartą firmą, która weszła w skład LOT AW jest przedsiębiorstwo „Iwona”, którym kieruje Iwona Koszycka-Ławska. Jest właścicielem lubianych restauracji i kawiarni „Bohema” w Szczawnie -Zdroju.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 13:44
poniedziałek, 21.9.2020 11:38
poniedziałek, 21.9.2020 10:31
poniedziałek, 21.9.2020 09:09
czwartek, 17.9.2020 12:48
czwartek, 17.9.2020 12:41
czwartek, 17.9.2020 12:26
środa, 16.9.2020 08:01
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele