Komentarze (7)

ert wtorek, 30.06.2020 13:21
Oto demokracja w wydaniu Platformy:Miasto w wydanym w weekend oświadczeniu przekonywało, że straż miejska usuwała materiały wyborcze umieszczone na miejskiej infrastrukturze. Usunięto banery trzech kandydatów. Magistrat przekonuje, że to normalna praktyka, bo przestrzeń miejska jest wolna od reklam.

Problem w tym, że jeżeli usunięty baner wisiał na wiadukcie kolejowym, tu mowa o wiadukcie przy ulicy Wieniawskiego, to straż miejska nie miała prawa wejścia na obiekt. Nie dość, że nie należy on do infrastruktury miejskiej to na dodatek, jak udało nam się dowiedzieć, na tory bez pozwolenia zarządcy mogą wchodzić tylko funkcjonariusze policji i Straży Ochrony Kolei. Śledczy będą prawdopodobnie wyjaśniać także, czy zdejmowanie banerów w czasie ciszy wyborczej jest jej złamaniem.

Sprawa ma jednak jeszcze drugie dno. Jeżeli rzeczywiście banery wyborcze wisiały na wiadukcie kolejowym, to znajdowały się tam nielegalnie. Kolej nie wydała bowiem zgody na umieszczanie jakichkolwiek materiałów w tym miejscu.

– Nikt nie występował o zgodę na umieszczenie banerów. Nikt nie występował do nas także o zgodę na wejście na wiadukt kolejowy – mówi Dariusz Kolubka, dyrektor wałbrzyskiego oddziału PKP PLK.

Rzecznik wałbrzyskiego magistratu nie ma informacji, jakoby straż usuwała banery z wiaduktu. Miasto podtrzymuje weekendowy komentarz, w którym informowało o tym, że materiały były usuwane z infrastruktury miejskiej.
tylko duda poniedziałek, 29.06.2020 10:03
ten szelemej czuje sie jak w swoim folwarku. wysyla straz miejska w cywilnych ubraniach i cywilnym samochodem po godzinach pracy do zrywania plakatow dudy. bedziesz mial za to sprawe
środa, 24.06.2020 23:37
Jeśli zostanie wybrany Trzaskowski, Hołownia to wszystko zlikwidują. Nie od razu, ale będą do tego dążyć. 500plus, 13stki, wróci wiek emerytalny 67 lat, oni kłamią i będą kłamali.Wszystko obiecają przed wyborami, jak przed wyborami w Warszawie, a potem zapomina. Sprzedadzą Lot i inne Polskie firmy, byleby dobrze zrobić Niemcom
poniedziałek, 22.06.2020 11:31
Czy Polska bedzie krajem demokratycznym czy krajem pelnym antysemitów, homofobów i ksenofobów jakimi sa rydzyk, kaczor, duda oraz miliony zawistnych katotalibów. TRZASKOWSKI FOR PRESIDENT!!!
środa, 24.06.2020 23:36
Prezydent w żaden sposób nie jest homofobiczny. W żaden sposób nie dyskryminuje homoseksualistów, lesbijek.W konstytucji jest napisane rodzina: związek kobiety i mężczyzny i z tylko takiego związku będą dzieci.Wiadomo też,że oddawanie dzieci związkom homoseksualnym wg. psychiatrów może powodować ich zaburzenia seksualne.Karta ma wspierać rodzinę,włącznie przede wszystkim z dziećmi.One są niewinne. Gdyby Prezydent był homofobiczny nie zatrudnialiby Zaradkiewicza, tak atakowanego za homoseksualizm przez Gazetę Wybiórczą
Walerian Domanski poniedziałek, 22.06.2020 23:20
Pierwszy mój film w tym kinie to "Upadek Berlina", produkcji wiadomo ZSRR. Później wchodziliśmy bez biletu, dawało się bileterowi złotówkę albo po ciemku niemieckie fenigi. Piękne czasy dzieciństwa po 1945. W Zamku zorganizowano drugie kino ale nie istniało długo. Dzisiaj ja piszę scenariusze filmowe! Jeden oczekuje na nagrodę w PISF Warszawa. Szanse są ale małe. W komisji jest 9 filmów, wybiorą 2 albo 3?
Walerian Domanski poniedziałek, 22.06.2020 23:23
Wpis dotyczy video z rozbiórki kina "Słonce"w Pieszycach a nie wyborów!