Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie miasta oraz powiatu

środa, 6.11.2019 13:16 885 0

Od ponad trzech lat na terenie województwa dolnośląskiego działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki wielomiesięcznej analizie zgłoszeń lokalnej społeczności wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a policjantom pozwala szybko i trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa wałbrzyszan oraz mieszkańców powiatu wałbrzyskiego.

Od 5 października 2016 Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu odnotowała 7358 zgłoszeń naniesionych przez obywateli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po zweryfikowaniu ich przez funkcjonariuszy potwierdzone zostały 3974 zagrożenia.

Najwięcej naniesionych przez ponad 3 lata zagrożeń, które mieszkańcy uznali za najbardziej uciążliwe dotyczyło:
- miejsc, w których przekraczana jest prędkość (3088),
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (1489),
- nieprawidłowego parkowania (744),
- miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową (425),
- dzikich wysypisk śmieci (341).

W 2019 roku natomiast mieszkańcy Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego nanieśli na mapę zagrożeń najwięcej zgłoszeń także w tych samych kategoriach dotyczących:
- miejsc, w których przekraczana jest prędkość (726),
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (346),
- nieprawidłowego parkowania (170),
- dzikich wysypisk śmieci (119),
- miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową (66)
- niewłaściwej infrastruktury drogowej (65).

Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta oraz całego powiatu wałbrzyskiego.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)