Medale dla wałbrzyskiego policjanta w I Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

środa, 29.5.2019 09:54 1228 0

Ze złotym medalem w drużynie oraz srebrnym indywidualnie z I Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu, wrócił sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz. Policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dzięki zdobytemu wcześniej powołaniu w zawodach reprezentował Komendę Główną Policji.

Sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz ten rodzaj sportu siłowego trenuje od 17 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław.  W swoim dorobku ma już zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski.

W rozegranych kilka dni temu pierwszych mistrzostwach świata wystartowało 25 kobiet oraz 138 mężczyzn. Poza zawodnikami z Polski do turnieju zgłosili się także mundurowi sportowcy ze Stanów Zjednoczonych. W kategorii 75 kg wałbrzyski funkcjonariusz zajął drugie miejsce podnosząc w trzeciej próbie ciężar 170 kg, a w kategorii OPEN znalazł się także na wysokiej 21 pozycji wśród wszystkich zawodników. Sierż. szt. Łukasz Wółkewicz kilka dni przed zawodami został wyróżniony i otrzymał powołanie do reprezentacji Komendy Głównej Policji. I to właśnie z tym zespołem w miniony weekend stanął we Wrocławiu na najwyższym stopniu podium pokonując 53 kolejne drużyny.