komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Gminie Czarny Bór

wtorek, 14.5.2019 13:33 , komentarze: 0 , odsłony: 196
kategorie artykułu:

Krzysztof Żarkowski – przyrodnik, fotoreporter, znawca i wielbiciel ptaków był gościem spotkania zorganizowanego w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się 11 maja 2019 r. w Bibliotece+ Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Podczas spotkania pn. Ekomuzeum Wokół Trójgarbu okiem Krzysztofa Żarkowskiego, autor przybliżył uczestnikom gatunki zwierząt występujące na Masywie Trójgarbu oraz zaprezentował przepiękne fotografie. Część z ogromnej bazy zdjęć, które mieli okazję podziwiać mieszkańcy Czarnego Boru trafi na tablice informacyjne zlokalizowane na szlakach turystycznych Masywu Trójgarbu i Chełmca.
W ostatnim czasie w ramach Funduszy Europejskich w Gminie Czarny Bór zrealizowano zadanie pn. Ekomuzuem Wokół Trójgarbu - etap II, którego efektem była budowa Wieży Widokowej na Trójgarbie, infrastruktura na Masywie Trójgarbu i Chełmca (ławy, wiaty, stoły, tablice informacyjne) oraz zajęcia proekologiczne w szkołach na terenie gmin biorących udział w projekcie. Spotkanie z przyrodnikiem było więc doskonałą okazja do podsumowania działań, które możliwe były dzięki funduszom europejskim.

11 maja w czarnoborskiej placówce kultury odbyły się również kolejne zajęcia Uniwersytetu III Wieku. Tylko w tym semestrze studenci UTW mieli już okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu psychologii (Joanna Zawisza Smejlis), bezpieczeństwa seniorów (spotkanie  dzielnicowymi Gminy Czarny Bór), literatury i poezji (Tomasz Smejlis), finansów i bankowości (Jarosław Jezierski), parlamentaryzmu (Agnieszka Kołacz-Leszczyńska), poznać sekrety Księżnej Daisy (Magdalena Woch) oraz spotkać się z zaprzyjaźnionymi Fundacjami i organizacjami.

Biblioteka+Centrum Kultury już planuje kolejne ciekawe zajęcia oraz serdecznie zaprasza do odwiedzania czarnoborskiej książnicy. 

 

Wasze komentarze

niedziela, 16.6.2019 10:30
czwartek, 13.6.2019 09:05
środa, 12.6.2019 13:59
wtorek, 11.6.2019 12:10
wtorek, 11.6.2019 08:59
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz