PWSZ Wałbrzych Akademickim Wicemistrzem Polski!

niedziela, 18.2.2018 21:55 1031 0

PWSZ Wałbrzych wraca z warszawskiego finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet ze srebrnym medalem.

Zawodniczki UJ Kraków w pierwszej fazie meczu zaatakowały i szybko strzeliły pierwszą bramkę. Po zaledwie 5 minutach było już 2:0 dla krakowianek. Piłkarki spod Wawelu bezlitośnie wykorzystały błędy w wałbrzyskiej drużynie. Do przerwy mimo starań podopieczne trenera Jasińskiego, nie potrafiły pokonać bramkarki rywalek. UJ Kraków prowadził 2:0

Drugie 10 minut zaczęło się od mocnego uderzenia wałbrzyszanek. Nie brakowało sytuacji podbramkowych. Krakowianki ograniczały się jedynie do przerywania i gry z kontry. Po jednym z uderzeń Dereń,  rywalki w ostatniej chwili wybiły piłkę z linii bramkowej. Kilkadziesiąt sekund później nieznacznie pomyliła się Głąb. Kolejne akcje ale piłka niczym zaczarowana nie chciała wpaść do bramki krakowianek.

Na dwie minuty przed końcem spotkania czas bierze Kamil Jasiński. Przekazuje ostatnie instrukcje, zachęca do walki. Niedługo potem pada bramka kontaktowa. Zostaje minuta do końca i kolejne strzały na bramkę krakowianek. Piłka jednak nie chce wpaść i UJ Kraków wygrywa finał 2:1.

Na twarzach zawodniczek wałbrzyskiej drużyny dało się zauważyć łzy, rozczarowanie i żal, że jednak się nie udało obronić złotego medalu sprzed roku. Udało się za to zdobyć medal srebrny i tytuł wicemistrza Polski, co jest wspaniałym osiągnięciem. Wiadomo, że porażki zawsze bolą. Wtedy jednak warto przypomnieć sobie trud włożony we wcześniejsze spotkania, dodać do tego myśl, że reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej jest drugą drużyną w kraju. Brawo!

PWSZ Wałbrzych – UJ Kraków 1:2 (0:2) Dereń