Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

środa, 27.10.2021 11:43 3311 2

Przyjechał z towarem do jednej z wałbrzyskich firm. Niestety był kompletnie pijany. Dzięki reakcji świadków nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego został ostatecznie zatrzymany przez dzielnicowych pierwszego komisariatu. U 49-latka badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie po wytrzeźwieniu dzisiaj usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 26 października około godziny 11:30. Świadkowie zareagowali na widok poruszającego się pod wpływem alkoholu po terenie jednej z firm przy ul. Jachimowicza w Wałbrzychu kierującego samochodem dostawczym i nie pozwolili mu wyjechać na drogę publiczną. Powiadomieni o zdarzeniu dzielnicowi Komisariatu Policji I w Wałbrzychu chwilę później zatrzymali mężczyznę.

Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, iż kierujący jest kompletnie pijany. 49-latek miał w organizmie blisko promil promila tej substancji. Funkcjonariusze odebrali podejrzanemu prawo jazdy i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań. Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości czeka go sprawa sądowa. Mężczyzna za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, którzy przekaże informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

maxx piątek, 29.10.2021 00:05
jeden tez już próbował zatrzymać pijanego a ten uciekając przejechał po nim i gość teraz jest warzywem. zanim coś zrobimy zastanówmy się 2 razy
piątek, 29.10.2021 16:08
Nadgorliwość. W Niemczech, Włoszech, Szwajcarii mógłby jechać dalej