komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Kolizja na Żeromskiego w Wałbrzychu

czwartek, 5.11.2020 11:18 , komentarze: 0 , odsłony: 544
kategorie artykułu:

W ostatnim czasie to już codzienność, kiedy policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Przy niesprzyjającej jesiennej aurze, a przy tym deszczowej pogodzie, bardzo ważne jest, aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni, a także zachować bezpieczną odległość od innych uczestników ruchu. Tego ostatniego właśnie wczoraj nie zrobił mieszkaniec Wałbrzycha, który kierowanym przez siebie samochodem osobowym najechał na tył poprzedzającego pojazdu. Na szczęście ze zdarzenia obaj uczestnicy wyszli bez szwanku.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, wczoraj na ul Żeromskiego doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około godziny 12:40 w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, 49-letni kierujący samochodem osobowym doprowadził do kolizji drogowej. Na szczęście, ani jemu, ani 22-letniemu mężczyźnie jadącemu drugim pojazdem, nic się nie stało. Za popełnione wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali również elektronicznie dowód rejestracyjny jego samochodu.

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej przepisami, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego. Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 12:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz