Kolizja na Chrobrego w Wałbrzychu

wtorek, 8.6.2021 11:00 261 0

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, 7 maja w Wałbrzychu na ul. Chrobrego doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Przed godziną 21:00 podczas wymijania zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Z ustaleń wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego wynika, że 19-letni wałbrzyszanin w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania kierowanym przez siebie samochodem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą prawidłowo z przeciwnego kierunku innym pojazdem 33-letnią mieszkanką Wałbrzycha. Funkcjonariusze podczas wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności zatrzymali nastoletniemu kierowcy prawo jazdy. Jedna z pasażerek samochodu kierowanego przez mężczyznę z niegroźnymi dla życia obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Ruch w tym miejscu przez kilkadziesiąt minut kierowany był wahadłowo.

W związku z tym zdarzeniem apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o zachowanie ostrożności na drogach. Pamiętajmy, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem, tak jak w podanym powyżej przypadku. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz