Kolizja drogowa i dwie kierujące pod wpływem alkoholu w jednym samochodzie

piątek, 23.2.2024 11:29 844 1

To miała być zwykła kolizja drogowa związana z wjechaniem przez kierującą samochodem osobowym w ogrodzenie jednej z posesji w Jedlinie-Zdroju. Na miejscu jednak policjanci szybko ustalili, że dwie kobiety, które poruszały się pojazdem, znajdują się pod wpływem alkoholu i co najważniejsze obie w różnym czasie siedziały za kierownicą. Jako że 41 i 17-latka nie pochodzą z naszego kraju, zostały zatrzymane i doprowadzone do sądu w trybie przyspieszonym, który wydał już wyroki w tej sprawie.

21 lutego po godzinie 22:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy oraz głuszyccy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Poznańskiej w Jedlinie-Zdroju, gdzie młoda kobieta siedząca za kierownicą miała podczas cofania uderzyć w ogrodzenie jednej z posesji.

Po przyjeździe na miejsce mundurowi ustalili, że policyjne czynności na mandacie w tym przypadku się nie zakończą. Okazalo się, że samochodem osobowym najpierw kierowała 41-letnia jedlinianka, która była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie 1,17 promila alkoholu. Nie posiadająca polskiego obywatelstwa kobieta, na prośbę 17-latki, po wjeździe w ul. Cmentarną, zatrzymała kierowany przez siebie pojazd. Młodsza z jedlinianek, która także nie ma polskiego obywatelstwa, chciała po prostu przejechać się pierwszy raz samochodem, na co 41-latka ostatecznie jej pozwoliła, chociaż wiedziała, że jej koleżanka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Gdy pasażerka siadła za kierownicą, nagle ruszyła pojazdem do tyłu i wjechała w ogrodzenie posesji. Niestety w momencie kierowania pojazdem 17-latka również znajdowała się pod wpływem alkoholu. Wydmuchała 0,28 promila tej substancji.

Kobiety noc spędziły w policyjnych celach, a w czwartkowe popołudnie obie usłyszały zarzuty. 41-latka odpowiedziała przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także użyczenie pojazdu osobie nie posiadającej do tego uprawnień oraz znajdującej się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Natomiast 17-latka usłyszała zarzuty z Kodeksu wykroczeń, tj. kierowania pojazdem po użyciu alkoholu oraz bez uprawnień, a także spowodowania zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jako że obie kobiety nie są Polkami, stanęły na wokandzie w trybie przyspieszonym. W przypadku starszej z kobiet Sąd Rejonowy w Wałbrzychu orzekł karę w postaci zakazu kierowania pojazdami na okres trzech lat, a samo postępowanie umorzył na okres dwóch lat próby. Młodsza mieszkanka Jedliny-Zdroju ma natomiast sześciomiesięczny zakaz kierowania pojazdami, a także tysiąc złotych grzywny do zapłaty.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Ingo piątek, 23.02.2024 20:42
wpuscili to do kraju i juz jest wesolo i bedzie...