Kolejnych dwóch rowerzystów pod wpływem alkoholu zatrzymanych

środa, 27.7.2022 08:39 194 0

Tylko dzisiaj w nocy w tym samym praktycznie czasie wałbrzyscy i głuszyccy policjanci zatrzymali w dwóch częściach naszego regionu dwóch rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich był kompletnie pijany. Miał ponad półtora promili tej substancji w organizmie. Przypominamy, iż sąd może orzec w stosunku do kierującego rowerem znajdującego się pod wpływem alkoholu m.in. zakaz kierowania tym środkiem transportu.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn trafił na patrol z Komisariatu Policji w Głuszycy tuż po północy w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej. Funkcjonariusze ustalili, że 22-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jechał jednośladem mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych i w dalszą drogę już nie pojechał.

Dosłownie kilka minut później policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy postanowili sprawdzić stan trzeźwości rowerzysty jadącego ul. Karkonoską w Wałbrzychu. W tym przypadku okazało się, iż 42-letni wałbrzyszanin znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wydmuchał 1,69 promila alkoholu. W jego przypadku skończyło się na sporządzeniu dokumentacji do wniosku o ukaranie przez sąd. 42-latek musiał zrezygnować z dalszej jazdy jednośladem.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)