komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

Kolejnych dwóch kierujących z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami zatrzymanych

poniedziałek, 31.8.2020 11:48 , komentarze: 0 , odsłony: 234
kategorie artykułu:

Dwóch kierujących z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami zatrzymali w piątek wałbrzyscy policjanci. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

Dwóch mężczyzn w piątkowe popołudnie poruszało się samochodami ulicami Szczawna-Zdroju bez prawa jazdy. 39-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany po godzinie 14:30 na ul. Sienkiewicza przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Godzinę później inni policjanci „drogówki” kontrolowali natomiast 31-letniego  mieszkańca Mieroszowa na ul. Szczawieńskiej. Obaj - pierwszy decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha, a drugi Starosty Powiatu Wałbrzyskiego - mieli cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają! W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo już cofniętych uprawnień – tak jak w podanych powyżej przypadkach - kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele