Kolejny weekend i kolejne cztery osoby wpadły z narkotykami w ręce policjantów

poniedziałek, 18.9.2023 14:19 130 0

ylko w miniony weekend policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali kolejne cztery osoby, które posiadały przy sobie różnego rodzaju środki psychotropowe lub odurzające - w tym jedną osobę nieletnią. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że prowadzą codzienne działania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej.

W piątek wieczorem funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedną z posesji na Sobięcinie. To właśnie tam przy 30-latku zabezpieczyli spore zawiniątko ze środkami psychotropowymi. Badanie wykazało, że tym razem był to mefedron.

Nie minęła godzina a w ręce tych samych mundurowych kilka budynków dalej wpadła kolejna osoba z narkotykami – tym razem 21-latka. Ostatecznie przy młodej kobiecie policjanci znaleźli niewielki woreczek foliowy z białym proszkiem. Po przebadaniu u technika kryminalistyki okazało się, że jest to amfetamina.

Do trzeciej interwencji doszło w sobotni wieczór na terenie Czarnego Boru. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach sprawdzili, czy narkotyków nie posiada osoba nieletnia. Okazało się, że 16-latek z powiatu kamiennogórskiego miał przy sobie niewielkie ilości zielonego suszu w postaci marihuany.

W niedzielne popołudnie w jednym z mieszkań na Starym Zdroju funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu zatrzymali jeszcze 36-letnią mieszkankę Wałbrzycha. Kobieta na widok policjantów zaczęła zachowywać się nerwowo. Okazało się, że posiadała przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Trzech odpowie za popełnienie przestępstwa, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. O losie nieletniego, który w ten sposób popełnił czyn karalny, zadecyduje sąd rodzinny.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)