Kolejny wałbrzyszanin odpowie za przestępstwo drogowe

piątek, 23.2.2024 11:22 128 0

Cofnęli ci uprawnienia do kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę pojazdu! Pamiętaj, że kontrola drogowa ostatecznie, po odebraniu uprawnień w drodze decyzji administracyjnej przez starostę, bądź prezydenta, może zakończyć się dla ciebie nawet pobytem w zakładzie karnym, a maksymalna kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami to dwa lata pozbawienia wolności. 22 lutego przed południem kolejna taka osoba w tym roku – 46-latek - wpadła w ręce policjantów ruchu drogowego.

W czwartek okolo godziny 11:30 kolejny w tym roku mieszkaniec naszego miasta popełnił przestępstwo drogowe. 46-latek został zatrzymany w Wałbrzychu na ul. Głuszyckiej przez jeden z patroli ruchu drogowego, kiedy jechał samochodem osobowym. Mężczyzna decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha miał od grudnia 2023 roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych już uprawnień – tak jak w podanym powyżej przypadku - z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych - kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)