Kolejny nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany

czwartek, 9.6.2022 09:50 140 0

Kolejny już w tym roku rowerzysta postanowił wsiąść na jednoślad będąc kompletnie pijanym i wyjechać na drogę. 54-latek za tak poważne wykroczenie w ruchu drogowym otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Kolejna taka kontrola może jednak zakończyć się sporządzeniem przez funkcjonariuszy wniosku o ukaranie do sądu, a ten orzec w stosunku do mężczyzny zakaz kierowania jednośladami, którego późniejsze złamanie jest już przestępstwem.

Do kontroli drogowej doszło przed godziną 9:00 w Mieroszowie na ul. Wojska Polskiego. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez miejscowych policjantów z posterunku wykazało, że 54-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 0,87 promila alkoholu w organizmie. Na tym więc zakończyła się jego podróż rowerem i do domu musiał wrócić pieszo.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie - tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila - 2,5 tysiąca złotych.

Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)