Kolejny nietrzeźwy doprowadził do pożaru mieszkania

środa, 28.10.2020 11:36 881 1

Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali 60-letniego mieszkańca naszego miasta, który w stanie upojenia alkoholowego doprowadził do pożaru swojego mieszkania, przez co naraził lokatorów jednego z budynków w dzielnicy Podgórze na utratę życia lub zdrowia. Na szczęście dzięki szybko przeprowadzonym działaniom służb ratowniczych nikomu nic się nie stało.

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 60-letniego mężczyzny, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania, w minioną niedzielę mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Do zdarzenia doszło około godziny 11:30. Wtedy to wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednego z mieszkań kłębach dymu. Na miejscu okazało się, że nikomu nic się nie stało. Strażacy bardzo szybko przeprowadzili działania gaśnicze.

W toku wykonanych dalszych czynności policjanci ustalili, że płomieniami zajęły się jedynie wersalka oraz telewizor w jednym z pomieszczeń. Zatrzymali również kompletnie pijanego sprawcę zdarzenia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 60-latka blisko 3 promile tej substancji w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna nie pamiętał, co działo się poprzedniego dnia. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był niedopałek papierosa.

To drugi już w ostatnich dniach wałbrzyszanin, który za tak nieodpowiedzialne zachowania odpowie teraz przed sądem. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 60-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 30.10.2020 22:50
WAŁBRZYCH i wszystko jasne.

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz