komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Kolejny kierujący z wydaną decyzją o cofnięciu uprawnień zatrzymany

poniedziałek, 5.10.2020 11:06 , komentarze: 0 , odsłony: 147
kategorie artykułu:

Kierującego z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów zatrzymali wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego. To kolejna kontrolowana w tym tygodniu osoba, która na co dzień nie posiada prawa jazdy. 

40-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 11:00 przez policjantów  ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, kiedy wjeżdżał na teren stacji benzynowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego kierujący miał od 2018 roku cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Policjanci kolejny raz przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień, w związku np. z wcześniejszym kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości lub po przekroczeniu limitu punktów karnych, kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a dodatkowo przez sąd wydawany jest obligatoryjny wieloletni zakaz kierowania pojazdami. W przypadku prowadzenia pojazdu po wydaniu przez sąd zakazu, sprawca może natomiast trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 09:57
poniedziałek, 16.11.2020 09:55
poniedziałek, 16.11.2020 09:53
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki