komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Kolejni złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

środa, 12.6.2019 10:15 , komentarze: 0 , odsłony: 367
kategorie artykułu:

W ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu w ostatnich dniach wpadło dwóch złodziei. Pierwszy z nich dokonał włamania do magazynu jednej z działających na terenie Wałbrzycha firm i został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży różnego rodzaju przewodów, a drugi z mężczyzn ujęty przez ochronę jednego z marketów posiadał przy sobie skradzione przedmioty także z innego wielkopowierzchniowego obiektu handlowego, co podczas czynności ustalili funkcjonariusze.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w zeszłym tygodniu. Właściciel firmy znajdującej się przy ul. Prostopadłej w Wałbrzychu przekazał policjantom pierwszego komisariatu, że ktoś właśnie włamuje się do magazynu jego przedsiębiorstwa. Podjęte niezwłocznie działania przez funkcjonariuszy prewencji doprowadziły do zatrzymania 51-letniego mężczyzny na gorącym uczynku przestępstwa i odzyskania mienia, które posiadał w tym momencie przy sobie w postaci przewodów elektrycznych.

10 czerwca policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali informację, że w jednym ze sklepów pracownicy ochrony obiektu ujęli 19-letniego wałbrzyszanina, który wykradł z drogerii znajdującej się przy ul. Wieniawskiego wartościowe perfumy. W toku wykonanych czynności na miejscu funkcjonariusze ustalili, że młodociany przestępca ma w reklamówce także inne skradzione w tym samym dniu ze znajdującego się przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju sklepu urządzenia w postaci power banków oraz latarki. W tym drugim przypadku złodziej przełamał zabezpieczenia typu „safer”, dlatego odpowie również za kradzież z włamaniem. Łącznie starty oszacowane zostały przez kierowników sklepów na kwotę blisko 800 zł.

W trakcie czynności procesowych podejrzani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. O ich losie zadecyduje teraz sąd. Obu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 14:14
wtorek, 30.6.2020 10:36
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele