komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Kolejni sklepowi złodzieje zatrzymani

wtorek, 15.9.2020 11:47 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Trzy dni temu wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch 20-letnich braci, którzy nie zapłacili za zakupy i okradli sklep zoologiczny. W sobotę natomiast w ręce funkcjonariuszy wpadł 32-latek. Mężczyzna przykleili na opakowanie markowych klocków dla dzieci kod kupionego wcześniej produktu i próbował wyjść z nimi ze sklepu. W tym przypadku podejrzany odpowie za oszustwo.

W piątek około godziny 18:30 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o dwóch młodych mężczyznach, którzy wspólnie dokonywali kradzieży w sklepie zoologicznym znajdującym się przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Podjęte przez mundurowych działania doprowadziły do zatrzymania obu podejrzanych 20-latków. Okazało się, że braci wynieśli ze sklepu towar o wartości ponad 600 złotych, który po zakończonych przez policjantów czynnościach został przekazany właścicielowi. Młodocianym przestępcom za popełniony czyn grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dzień później policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o przestępstwie, jakiego dokonał 32-letni wałbrzyszanin. Podejrzany do jednego z marketów w dzielnicy Podzamcze wniósł kod kreskowy kupionego wcześniej produktu, a następnie przykleił go na pudełko klocków o wartości 220 złotych i próbował z nimi wyjść ze sklepu. Dzięki czujności pracowników, to jednak mu się nie udało. Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany przez policjantów i stanie teraz przed sądem. Za oszustwo może trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:23
niedziela, 13.9.2020 08:48
wtorek, 8.9.2020 10:25
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele