komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Kolejni przestępcy drogowi w rękach policjantów

poniedziałek, 11.1.2021 10:25 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Trzech mężczyzn w wieku od 29 do 36 lat lat odpowie za popełnienie przestępstw drogowych. Dwóch z nich w miniony weekend nie zastosowało się do zakazów sądowych - za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5, a kolejny prowadził swój samochód pomimo cofniętych wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami - przez co może teraz trafić za kraty więzienia na 2 lata.

8 stycznia po godzinie 21:30 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Senatorskiej w Wałbrzychu 35-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonych w zeszłym roku przez Sąd Rejonowy w Kłodzku trzech zakazów kierowania pojazdami.

W sobotę około godziny 18:00 w Wałbrzychu na ul. Sikorskiego – tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego - sprawdzili wymagane uprawnienia u 36-letniego mieszkańca Mieroszowa. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo wydanej pod koniec 2020 roku przez Starostę Średzkiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Był również poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwo i już teraz najbliższe 135 dni spędzi za kratami więzienia.

W niedzielę po godzinie 15:00 inni funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali natomiast 29-latka jadącego samochodem osobowym ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Mieszkaniec Świebodzic kierował pojazdem pomimo orzeczonego w 2018 roku przez Sąd Rejonowy w Świdnicy zakazu prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu świdnickiego był również poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu.

W związku z kolejnymi zatrzymaniami przestępców drogowych ponownie apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki