Kolejni pijani kierujący jednośladami zatrzymani

środa, 3.8.2022 09:18 0

Wałbrzyscy funkcjonariusze tylko w ciągu minionej nocy zatrzymali na ulicach tego miasta kolejnych kierujących jednośladami, którzy byli kompletnie pijani. Mężczyzna poruszał się rowerem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, kierująca hulajnogą natomiast wydmuchała blisko 1,5 promila. Oboje sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących dzisiaj przed godziną pierwszą w nocy zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Armii Krajowej policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. 44-letni mieszkaniec miasta podczas jazdy rowerem miał w wydychanym powietrzu 2,36 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wystawili mężczyźnie mandat karny kredytowany na kwotę 2,5 tysiąca złotych. W dalszą drogę wałbrzyszanin nie pojechał już jednośladem.

Przed godzina czwartą nad ranem funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu zauważyli kobietę jadącą niepewnie na hulajnodze ulicą Piłsudskiego w Wałbrzychu. Postanowili więc sprawdzić i jej stan trzeźwości. Okazało się, że 45-letnia wałbrzyszanka również była pijana. Wydmuchała 1,43 promila alkoholu. Ostatecznie otrzymała mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wróciła na własnych nogach.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami, tak jak i rowerzyści - z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)