Kolejni nietrzeźwi kierujący jednośladami zatrzymani

środa, 7.9.2022 10:16 184 0

Wałbrzyscy funkcjonariusze oraz policjanci z Mieroszowa tylko poprzedniej doby zatrzymali kolejnych kierujących jednośladami, którzy byli kompletnie pijani. Pierwszy z mężczyzn poruszał się hulajnogą elektryczną mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierujący rowerem natomiast wydmuchał blisko 2 promile. Obaj sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących we wtorkową noc zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Andersa policjanci prewencji pierwszego komisariatu. 40-letni mieszkaniec tego miasta podczas jazdy hulajnogą elektryczną miał w wydychanym powietrzu 1,13 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wystawili mężczyźnie mandat karny kredytowany na kwotę 2,5 tysiąca złotych. W dalszą drogę wałbrzyszanin nie pojechał już jednośladem.

O poranku natomiast - przed godzina dziewiątą - funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie zauważyli innego mężczyznę jadącego niepewnie na rowerze ulicą Robotniczą w tej miejscowości. Postanowili więc sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że 55-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był pijany. Wydmuchał 1,83 promila alkoholu. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił na własnych nogach.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami natomiast - tak jak i rowerzyści - z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)