komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani po kolizjach

wtorek, 1.10.2019 11:38 , komentarze: 0 , odsłony: 515
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci pierwszego komisariatu oraz funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc w ostatnich dniach zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do – na szczęście niegroźnych w skutkach - kolizji drogowych. Policja przypomina że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pierwszy z kierujących - 36-letni mieszkaniec Wałbrzycha - został zatrzymany w czwartek po godzinie 23:00 przez policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Wyszyńskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna mając 1,78 promila alkoholu w organizmie wjechał w usytuowane na chodniku barierki. Funkcjonariusze zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy, a pojazd nietrzeźwego kierującego trafił na parking strzeżony.

Dwa dni później - tym razem przed godziną 22:00 - funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w Grzędach zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który uderzył kierowanym przez siebie samochodem osobowym w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało u mężczyzny 1,28 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Jego samochód także trafił na parking strzeżony.

Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej 36-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. 32-latek za jazdę pod wpływem alkoholu oraz pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Obu czeka nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Okazuje się, że pomimo codziennych apeli kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Policja apeluje po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele