komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu - nietrzeźwi, po narkotykach i z zakazem prowadzenia pojazdów

środa, 1.7.2020 09:24 , komentarze: 0 , odsłony: 279
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwości. W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących - dwóch z nich było w stanie nietrzeźwości, a trzeci miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał przy sobie narkotyki. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

28 czerwca wieczorem policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolowali rejon dzielnicy Nowe Miasto. Po godzinie 21:00  zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kierował na ul. 11 listopada w Wałbrzychu samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie. 41-letni mieszkaniec Wałbrzycha  za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed Sądem.
Do kolejnego zatrzymania doszło kilka minut przed północą. Również funkcjonariusze wałbrzyskiej prewencji  na ul. Andersa w dzielnicy Biały Kamień wyeliminowali z ruchu 39-latka, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu do ich kierowania. Podczas kontroli od wałbrzyszanina była wyczuwalna woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo policjanci w trakcie dalszych czynności ujawnili przy zatrzymanym  środki odurzające w postaci marihuany. W związku z podejrzeniem, iż może on znajdować się pod działaniem niedozwolonych substancji, pobrano od kierowcy krew. 39-latek już usłyszał zarzut posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu, a także kierowania po użyciu alkoholu. W przypadku, gdy wynik badania krwi wyjdzie pozytywny, dodatkowo odpowie za jazdę pod wpływem niedozwolonej substancji. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat .
Godzinę później, tuż po północy, wałbrzyscy policjanci, w wyniku uzyskanej informacji udali się na ul. 1 Maja, gdzie miał poruszać się pojazd kierowany przez nietrzeźwego. Podczas patrolowania, funkcjonariusze ujawnili szukany pojazd. Kierujący ukrywał się przed funkcjonariuszami w pobliskich krzakach. Po przeprowadzeniu  badania okazało się ze 36-letni wałbrzyszanin ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową Sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy!
Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.
Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców, jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz